Best Law Coaching for IP, Jamia, SET, Symbiosis, UPES | PRATHAM
Close

PRATHAM Subscription Section

Student Helpline : 99999 75392


Management (BMS/BBE/BBA(FIA)/BBA/IIM-I) | LAW | Language Courses | Mass Comm. | Hotel Management | B.Com | SAT- Intl Edu | BCA
Law
About Law
Various Law Programs
PRATHAM Offerings
PRATHAM Results
  • What is Law?


    Why LAW as a profession:
    Lawyers are social engineers of any society, they are the people who keep the dysfunctionality of the society in check, they ensure that the fundamental rights of the people are not compromised with and keep crime in check. LAW has now moved beyond in scope from just criminal and family LAW. Specialization in LAW can be pursued in the following areas.
    Pursuing LAW at an undergraduate level/What you don't know about LAW

    • National Law University, Mumbai has started admissions from 2015
    • Symbiosis Law School, Hyderabad started admissions from 2015 through SET
    • Under CLAT, 17 National Law Universities are registered
    • Majority of top LAW colleges do not admit students on the basis of XII score
    • Level of difficulty of main LAW examinations has risen considerably over the last years
    • Indian law students, can practice law in Europe also (after writing a few additional papers)
    • CLAT is one of the oldest paper - a common examination for top National Law Schools (except Delhi)
    • Integrated post graduate course of 5 years as against initial 3 year post graduate course- saves 1 year!


    PRATHAM believes in giving an unparalleled EDGE to its students. Which is why, in spite of a changed pattern, our students had already prepared for unforeseen trends such as:
    • Online Test introduced for the first time in CLAT 2015
    • Negative marking introduced for the first time in CLAT 2013
    • Difficult level of Legal Reasoning questions
    • 75%+ of general awareness paper was covered in the class notes and assignments
    Our students didn't strike gold in CLAT because of luck, but because of sheer hard work!


  • Law Colleges

    Seats

    Exam Date

    17 Colleges under CLAT including

    National Law School,Bangalore

    80

    Common Law
    Admission Test
    (CLAT)/
    2nd week of May

    NALSAR, Hyderabad

    155

    National Law Institute University, Bhopal

    164

    WB National University of Juridical Sciences,Kolkata

    127

    National law university, Jodhpur

    115

    Others (12 colleges under CLAT)

    ~1599

    60 Other Private Colleges taking CLAT Score

    3000+

    National Law University, Delhi

    80

    AILET /May beg.

    National Law University , Mumbai

    120

    MNLUAT / June beg.

    Symbiosis Law School: Pune, Hyderabad & Noida

    204+204+240

    SET + GDPI /May beg.

    IP University

    1905

    CET / May end

    Christ University, Bangalore

    NA

    Ent. Test/April end

    Govt. College of Law, Mumbai

    240

    CET / Mid June

    Indian Law School, Pune

    240

    CET / Mid June

    Eligibility Criteria* As Per 2016 Structure

    1. More than 45% marks in XII
    2. Must be less than 20 years of age
  • 2016
    2015
    2014
    2013
    2012
    • Page 1
        1. Rahul Ambast (Ryan International School) AIR 47 BBA LLB Bharatiya Vidyapeeth University
        2. Sanjana Chopra (Amity International School - Saket) AIR 106 LLB IP University
        3. Savya Sachi Rawat (Spring Dales Public School - Dhaula Kuan) AIR 123 BBA LLB IP University
        4. Dhruv Gupta (DPS- Mathura Road) AIR 213 BBA LLB IP University
        5. Aayush Kapoor (Bluebells International School) AIR 302 BA LLB IP University
        6. Rahul Tahiliani (Bal Bharti Public School) AIR 308 LLB IP University
        7. Shivang Agarwal (Modern School- Vasant Vihar) AIR 310 BA LLB IP University
    • Page 1
        1. Rahul Ambast (Ryan International School) AIR 47 BBA LLB Bharatiya Vidyapeeth University
        2. Sanjana Chopra (Amity International School - Saket) AIR 106 LLB IP University
        3. Savya Sachi Rawat (Spring Dales Public School - Dhaula Kuan) AIR 123 BBA LLB IP University
        4. Dhruv Gupta (DPS- Mathura Road) AIR 213 BBA LLB IP University
        5. Aayush Kapoor (Bluebells International School) AIR 302 BA LLB IP University
        6. Rahul Tahiliani (Bal Bharti Public School) AIR 308 LLB IP University
        7. Shivang Agarwal (Modern School- Vasant Vihar) AIR 310 BA LLB IP University
        8. Spriha Burman (Birla Vidya Niketan) AIR 325 BBA LLB IP University
        9. Aaditya Ranbir Sahgal (DPS- Mathura Road) AIR 350 BA LLB CLAT
        10. Priyank Dhingra (Bal Bharati Public School - Pitampura) AIR 359 LLB IP University
        11. Abhishek Malik (Mata Jai Kaur Public School) AIR 413 LLB IP University
        12. Vatsala Chauhan (Amity International School - Pushp Vihar) AIR 424 LLB IP University
        13. Mahima Batheja (The Indian School) AIR 432 LLB IP University
        14. Ashima Nayyar (Lancer's Convent School) AIR 483 LLB IP University
        15. Yashaswani (Venkateshwar International School) AIR 484 BBA LLB IP University
        16. Vinamrta (BGS International Public School) AIR 489 BBA LLB IP University
        17. Amandeep Gahlot (ITL Public School) AIR 493 BBA LLB IP University
        18. Daksh Sachdeva (Mata Jai Kaur Public School) AIR 533 LLB IP University
        19. Purvai (Kendriya Vidyalaya- R.K.Puram) AIR 622 BBA LLB IP University
        20. Khadija Khan (Sardar Patel Vidyalaya) AIR 632 BA LLB CLAT
        21. Ishan Nangia (Delhi Public School - Gurgaon) AIR 657 LLB IP University
        22. Gayatri Chugh (Vidya Mandir Public School) AIR 675 BBA LLB IP University
        23. Anmol Singh Arora (Montfort Senior Secondary School) AIR 714 LLB IP University
        24. Simran Verma (Amity International School - Pushp Vihar) AIR 753 LLB IP University
        25. Joydeep Singh (Don Bosco School) AIR 795 BBA LLB IP University
        26. Shivani Malik (Spring Dales Public School - Pusa Road) AIR 820 LLB IP University
        27. Fateh Singh Khurana (St. Columbas School) AIR 853 BA LLB IP University
        28. Vanee Batra (St Antony Sr Sec School) AIR 880 BBA LLB IP University
        29. Mehak Garg (Birla Vidya Niketan) AIR 890 LLB IP University
        30. Shivangi Singh (Notre Dame School) AIR 980 BA LLB IP University
        31. Simran Najafgarh (Holly Cross School) AIR 994 BBA LLB IP University
        32. Samiksha Luthra (Manav Sthali School) AIR 1016 LLB IP University
        33. Shivani Sinha (Suraj Bhan Dav Public School - Vasant Vihar) AIR 1098 LLB IP University
        34. Shreya Kharbanda (Kiit World School) AIR 1109 LLB IP University
        35. Raima Arora (Queen Mary'S School - Model Town) AIR 1125 LLB IP University
        36. Riya Sethi (Sadhu Vaswani International School) AIR 1157 LLB IP University
        37. Mohit Tanwar (Modern Convent School) AIR 1225 LLB IP University
        38. Smridhi Gupta (Queen Mary's School) AIR 1275 LLB IP University
        39. Kunwardeep (Mata Jai Kaur Public School) AIR 1328 LLB IP University
        40. Karishma Kapoor (Manav Sthali School) AIR 1371 LLB IP University
        41. Ekjot Bhasin (Mata Jai Kaur Public School) AIR 1497 LLB IP University
        42. Suksham Gupta (N.C. Jindal Public School) AIR 1662 LLB IP University
        43. Ridam Arsh (St. Margaret Sr Sec School - Rohini) AIR 1698 LLB IP University
        44. Manvi Jaiswal (Gujrati Smaj School) AIR 1700 LLB IP University
        45. Metali Pasricha (Holy Child Senior Secondary School) AIR 1700 LLB IP University
        46. Sadhika Grover (Montfort Senior Secondary School) AIR 1703 LLB IP University
        47. Raghav Thukral (Modern School - Barakhamba Road) AIR 1732 LLB IP University
        48. Deepankar Sachdev (Sachdeva Public School) AIR 1804 LLB IP University
        49. Lakshay Gupta (Air Force Bal Bharti School) AIR 1839 LLB IP University
        50. Bhavneet Vohra (Mata Jai Kaur Public School) AIR 1907 LLB IP University
        51. Anmol Jain (Lancer's Convent School) AIR 1952 LLB IP University
        52. Ashutosh Grover (J.D Tytler School) AIR 1976 LLB IP University
        53. Savi Garga (Dav Public School - Shresth Vihar) AIR 1994 LLB IP University
        54. Akanksha Vashist (The Indian School) Selected BA LLB AMITY UNIVERSITY
        55. Kunal Bahl (Modern School - Barakhamba) Selected BA LLB AMITY UNIVERSITY
        56. Tanya Verma (DPS- R. K. Puram) Selected BBA LLB AMITY UNIVERSITY
        57. Akshaye Ahuja (Bishop Cotton School - Shimla) Selected BA LLB ANSAL UNIVERSITY
        58. Bhavvya Joneja (Modern Vidya Niketan- Aravali Hills) Selected BA LLB Bharatiya Vidyapeeth University
        59. Aditi Gupta (K.R. Mangalam World School) Selected BBA LLB Christ University
        60. Nikhil Aswani (Birla Vidya Niketan) Selected BBA LLB Christ University
        61. Vinayak Doval (Bluebells International School) Selected BBA LLB Christ University
        62. Abhigyan (Delhi Public School - Faridabad) Selected LLB Christ University
        63. Rudraksh Sahijee (Modern School - Vasant Vihar) Selected LLB Christ University
        64. Shubhika Saluja (Army Public School - Noida) Selected LLB Christ University
        65. Manjot Kaur Rakhi (Guru Harkrishnan Public School) Selected BA LLB CLAT
        66. Pranav Sood (K.R. Mangalam World School) Selected BA LLB CLAT
        67. Shreya Saigal (K.R. Mangalam World School) Selected BA LLB CLAT
        68. Simran Verma (Amity International School - PV) Selected LLB LASAC
        69. Udrisha Sarkar (St. Anthony's Senior Secondary school) Selected LLB LASAC
        70. Aaditya Ranbir Sahgal (DPS- Mathura Road) Selected AILET NLU DELHI
        71. Archisha Satyarthi (Father Angel School) Selected BA LLB OP JINDAL UNI.
        72. Vidur Sharma (Modern School - Vasant Vihar) Selected BBA LLB OP JINDAL UNI.
        73. Archisha Satyarthi (Father Angel School) Selected BA LLB Symbiosis Hyderabad
        74. Bhavya Arora (Amity International School - Noida) Selected BA LLB Symbiosis Hyderabad
        75. Pritika Gulati (Convent of Jesus & Mary) Selected BA LLB Symbiosis Noida
        76. Rachita Sood (DPS- Faridabad) Selected BA LLB Symbiosis Noida
        77. Prabh Simran Kaur (Carmel Convent School) Selected BBA LLB Symbiosis Noida
        78. Sakshi Verma (Summer Fields School ) Selected BBA LLB Symbiosis Noida
        79. Shivam Chopra (The Indian School) Selected BBA LLB Symbiosis Noida
        80. Yash Vihrant (Birla Vidya Niketan) Selected BBA LLB Symbiosis Noida
        81. Jaspreet Singh Kohli (Mata Jai Kaur Public School) Selected LLB Symbiosis Noida
        82. Vidur Sharma (Modern School - Vasant Vihar) Selected BBA LLB Symbiosis Pune
        83. Ria Dokania (Welham Girls' School - Dehradun) Selected BA LLB Symbiosis Pune
        84. Shivangi Bharadwaj (Sardar Patel Vidyalaya) Selected BA LLB Symbiosis Pune
        85. Vatsala Chauhan (Amity International School - PV) Selected BA LLB Symbiosis Pune
        86. Dhriti S. Katyal (Mater Dei School) Selected BBA LLB Symbiosis Pune
        87. Dhruv Laul (Gyan Bharti Public School - Saket) Selected BBA LLB Symbiosis Pune
        88. Raashi Pathak (Sanskriti School) Selected LLB Symbiosis Pune
        89. Aanchal Manuja (K.R. Mangalam World School) Selected BA LLB Symbiosis- Pune / Noida
        90. Dhruv Bhatia (DPS- R. K. Puram) Selected BA LLB Symbiosis Pune / Noida
        91. Divya Duggal (Cambridge School - Srinivaspuri) Selected BA LLB Symbiosis Pune / Noida
        92. Fateh Singh Khurana (St. Columbas School) Selected BA LLB Symbiosis Pune / Noida
        93. Kriti Gupta (Apeejay School - Faridabad) Selected BA LLB Symbiosis Pune / Noida
        94. Simran Verma (Amity International School - PV) Selected BA LLB Symbiosis Pune / Noida
        95. Aditi Gupta (K.R. Mangalam World School) Selected BBA LLB Symbiosis Pune / Noida
        96. Sakshi Khera (Vidya Mandir Public School) Selected BBA LLB Symbiosis Pune / Noida
        97. Tanya Verma (DPS- R. K. Puram) Selected BBA LLB Symbiosis Pune / Noida
        98. Ayush Narayan (The Mother's International School) Selected BA LLB UPES Dehradun
        99. Bhavya Arora (Amity International School - Noida) Selected BA LLB UPES Dehradun
        100. Rahul Ambast (Ryan International School) Selected BA LLB UPES Dehradun
        101. Rhea Joshi (Gyan Bharti Public School) Selected BA LLB UPES Dehradun
        102. Yash Vihrant (Birla Vidya Niketan) Selected BA LLB UPES Dehradun
        103. Simran Verma (Amity International School - PV) Selected BBA LLB UPES Dehradun
        104. Jaskirat Pal Singh (Apeejay School - Sheikh Sarai) Selected B.Com LLB UPES Dehradun
        105. Paras (Tagore International School) Selected B.Com LLB UPES Dehradun
        106. Shivani Sinha (Suraj Bhan Dav Public School - Vasant Vihar) Selected LLB UPES Dehradun
    • Page 1
      Page 2
        1. P. RITIKA RAO (Apeejay School, Sheikh Sarai) ALL INDIA RANK 1 LAW, Symbiosis, Noida
        2. AADITYA GAMBHIR (Delhi Public School, Vasant Kunj) ALL INDIA RANK 14, NLU Delhi
        3. SHREYA ROY (Navy Children’s School) ALL INDIA RANK 16 LAW, Symbiosis, Noida
        4. ROHAN BHATIA (The Mother’s International School) ALL INDIA RANK 29, NLU Delhi and ALL INDIA RANK 194, CLAT
        5. GOWRI REGHUNATH (Sardar Patel Vidyalaya) ALL INDIA RANK 117 NLU Delhi; AIR 108 LAW, IP UNIVERSITY; ALL INDIA RANK 1139 LAW, CLAT
        6. ALISHA KUJUR (Holy Child Auxilium School) ALL INDIA RANK 34 LAW, Symbiosis Law School Noida, Cleared SLS Pune & CLAT
        7. SONAALI BHATLA (St Thomas’ School) ALL INDIA RANK 42 LAW, Jamia Millia Islamia and ALL INDIA RANK 75 LAW, IP UNIVERSITY
        8. ROHAN BHATTACHARYYA (Amity International School, Saket) ALL INDIA RANK 97 LAW, CLAT
        9. RAHUL THADANI (Tagore International School, Vasant Vihar) ALL INDIA RANK 172 LAW, IP UNIVERSITY
        10. MADHURI BHATOA (BGS International Public School, Dwarka) ALL INDIA RANK 212 LAW, IP UNIVERSITY
        11. TAUFIQUE SHOOGUFAN (Blue Bells School International) Cleared LAW, CLAT
        12. TANYA NAYYAR (Gyan Bharati School, Saket) Cleared LAW, Symbiosis, Noida
        13. TANISHA CHADHA (Modern school, Noida) Cleared LAW, Symbiosis, Noida
        14. GOWRI REGHUNATH (Sardar Patel Vidyalaya) Cleared LAW, Symbiosis, Pune
        15. ANIRUDH GOTETY (The Mother's International School) Cleared LAW, CLAT
        16. KETAN GUPTA (Birla Vidya Niketan) Cleared LAW, CLAT
        17. PRANJAL SETH (Sanskriti) Cleared LAW, CLAT
        18. SONAALI BHATLA (St Thomas’ School) Cleared LAW, CLAT
        19. TANYA BEDI (Birla Vidya Niketan) Cleared LAW, CLAT
        20. ANKITA VERMA (DPS, R.K. Puram) Cleared LAW, CLAT
        21. DEEPJYOT SINGH BAKSHI (DPS, Dwarka) Cleared LAW, CLAT
        22. KUNAL JOSHI (New Green Field School, Saket) Cleared LAW, CLAT
        1. HARSHIT SAPRA (New Green Field School, Saket) Cleared LAW, CLAT
        2. EESH WADHWA (Apeejay School, Saket) Cleared LAW, CLAT
        3. SOMIDHA RAY (Sardar Patel Vidyalaya) ALL INDIA RANK 291 LAW, IP UNIVERSITY
        4. ISHITA AHUJA (Mount Carmel School) ALL INDIA RANK 297 LAW, IP UNIVERSITY
        5. TUSHAR MALHOTRA (J D Tytler School) ALL INDIA RANK 362 LAW, IP UNIVERSITY
        6. ANTARA DATTA (Convent of Jesus & Mary) ALL INDIA RANK 393 LAW, IP UNIVERSITY
        7. ANUBHA SAGGAR (The Indian School) ALL INDIA RANK 402 LAW, IP UNIVERSITY
        8. VIDUSHI SAGAR (Mata Jai Kaur Public School, Ashok Vihar) ALL INDIA RANK 425 LAW, IP UNIVERSITY
        9. VARUN CHOPRA (Birla Vidya Niketan) ALL INDIA RANK 479 LAW, IP UNIVERSITY
        10. AYUSHMAN KAKKER (Army Public School, Noida) ALL INDIA RANK 579 LAW, IP UNIVERSITY
        11. VEDIKA GULATI (Amity International School, Noida) ALL INDIA RANK 590 LAW, IP UNIVERSITY
        12. AISHWARYA (St. Mark's Sr. Sec. Public School, Janak Puri) ALL INDIA RANK 606 LAW, IP UNIVERSITY
        13. RITAMBRA GARG (Bal Bharati Public School, Noida) ALL INDIA RANK 706 LAW, IP UNIVERSITY
        14. MAYANK MANCHANDA (Amity International School, Mayur Vihar) ALL INDIA RANK 735 LAW, IP UNIVERSITY
        15. MANAS KAPOOR (New Green Field School, Saket) ALL INDIA RANK 780 LAW, CLAT
        16. AASHIMA BHATIA (The Mother's International School) ALL INDIA RANK 800 LAW, IP UNIVERSITY
        17. TANISHA SHARMA (Ahlcon International School, Mayur Vihar) ALL INDIA RANK 900 LAW, IP UNIVERSITY
        18. KUNAL JOSHI (New Green Field School, Saket) ALL INDIA RANK 905 LAW, IP UNIVERSITY
        19. ARSH AGGARWAL (The Indian School) ALL INDIA RANK 914 LAW, IP UNIVERSITY
        20. SRISHTI AGGARWAL (Sachdeva Public School, Rohini) ALL INDIA RANK 963 LAW, IP UNIVERSITY
        21. P. RITIKA RAO (Apeejay School, Sheikh Sarai) ALL INDIA RANK 975 LAW, CLAT
        22. LISHA BHATI (DPS, Mathura Road) ALL INDIA RANK 979 LAW, IP UNIVERSITY
        23. KANIKA DHINGRA (Summer Fields School, Kailash Colony) ALL INDIA RANK 1000 LAW, IP UNIVERSITY
        24. GAYATRI SAHAI (Modern School, Vasant Vihar) ALL INDIA RANK 1110 LAW, IP UNIVERSITY
        25. DIVYA CHAUHAN (Ahlcon International School, Mayur Vihar) ALL INDIA RANK 1142 LAW, IP UNIVERSITY
        26. PRIYANKA MALHOTRA (Lady Irwin School, Defence Colony) ALL INDIA RANK 1178 LAW, IP UNIVERSITY
      1. Ashutosh Sengar (The Mother's International School ) ALL INDIA RANK 16 National Law University Delhi
      2. Aaditya Gambhir (Delhi Public School, Vasant Kunj ) CLAT ALL INDIA RANK 93
      3. Aastha Pradhan (Bluebells School International ) ALL INDIA RANK 85 Symbiosis Law Noida, ALL INDIA RANK 105 IP University Law
      4. Smriti Paul (Father Agnel School, Gautam Nagar ) ALL INDIA RANK 97 Symbiosis Law Pune
      5. Ruchika Adhlakha (Loreto Convent School ) ALL INDIA RANK 4 Jamia Millia Islamia Law
      6. Soham Goswami (Delhi Public School, R K puram ) ALL INDIA RANK 5 Jamia Millia Islamia Law
      7. Sonam Chokan (Air Force Bal Bharati School ) ALL INDIA RANK 35 IP University Law
      8. Divya Puri (Birla Vidya Niketan ) ALL INDIA RANK 42 IP University Law
      9. Pragun Kapur (DPS, R.K Puram ) ALL INDIA RANK 40 to 50 IP University Law
      10. Shubham jatin (Happy Model School ) ALL INDIA RANK 59 KIT Law, ALL INDIA RANK 469 IP University Law
      11. Anushree Bose (Mount Carmel School, Dwarka ) ALL INDIA RANK 517 IP University Law
      12. Gaurav Singh (St. Columba's School ) ALL INDIA RANK 79 IP University Law
      13. Sanya Agarwal (Delhi Public School, Vasant Kunj ) ALL INDIA RANK 219 IP University Law
      14. Madhulika Bhatnagar (St. Thomas School ) ALL INDIA RANK 445 IP University Law, Selected in  Symbiosis Law Noida
      15. Ruchika Adlakha (Loreto Convent School ) ALL INDIA RANK 462 IP University Law
      16. Rishab Gupta (Summer Fields School ) ALL INDIA RANK 545 IP University Law
      17. Akshay Bhatia (Air Force Golden Jubilee Institute ) ALL INDIA RANK 558 IP University Law
      18. Shivani Singhal (Holy Child Auxilium ) ALL INDIA RANK 85 Symbiosis Law Noida, ALL INDIA RANK 660 IP University Law
      19. Naman Nagpal (Cambridge School, Srinivaspuri ) ALL INDIA RANK 668 IP University Law,
      20. Sahil Gupta (DPS, R.K Puram ) ALL INDIA RANK below 1000 IP University Law
      21. Dhairya Madan (Summer Fields School ) ALL INDIA RANK 438 IP University Law,ALL INDIA RANK 1205 CLAT, Selected in  Symbiosis Law Noida
      22. Anirudh Gotety (The Mothers International ) ALL INDIA RANK 1286 CLAT, ALL INDIA RANK 195 IP University Law
      23. Mantika Haryani (Springdales School, Dhaulakuan ) Selected in  Amity University Law
      24. Rachit Jawarani (Amity International School, Saket ) Selected in  Symbiosis Law Noida
      25. Tanvi Kochhar (Mayoor School ) Selected in  Symbiosis Law Noida
      26. Vidisha Khaitan (G.D Goenka Public School ) Selected in  Symbiosis Law Noida
      27. Vibhuti Dikshit (Bluebells School International ) Selected in IP University Law, Selected in Symbiosis Law
      28. Sarthak Mann (Sachdeva Public School ) Selected in Symbiosis Law
      29. Deepanshu Joshi (Army Public School ) Selected in Jamia Millia Islamia Law
      1. Chhaya Kotwani (Springdales School, Dhaulakuan) LAW ALL INDIA Rank 1, IP UniversityALL INDIA RANK 27, Jamia Milia Islamia University, CLAT ALL INDIA RANK 946.
      2. Aayushi Anand (Bluebells International School) LAW ALL INDIA RANK 2, Jamia Milia Islamia University.
      3. Simran Ahluwalia (Summerfields School) LAW ALL INDIA RANK 6, Jamia Milia Islamia University, ALL INDIA RANK 54, IP University.
      4. Yashna Mehta (Sardar Patel Vidyalaya) ALL INDIA RANK 20 NLU DWARKA, CLAT ALL INDIA Rank 43
      5. Kavya Saxena (Delhi Public School, Dwarka) ALL INDIA RANK 17 NLU DWARKA Symbiosis Pune &Noida LAW Cleared.
      6. Ankita Barthwal (Birla Vidya Niketan School) ALL INDIA RANK 19 NLU DWARKA Symbiosis Pune & Noida Cleared.
      7. Meenakshi Chauhan (Khaitan Public School) ALL INDIA RANK 19 NLU Dwarka, Symbiosis Pune Cleared.
      8. Mallika Kamal (Modern School, Vasant Vihar) CLAT ALL INDIA Rank 119.
      9. Udit Sabharwal (St. Columba's School) CLAT ALL INDIA Rank 219
      10. Aayushi Idda Sharma (Delhi Public School, RK Puram) Cleared IP University, LAW, Symbiosis Noida & Pune LAW Cleared.
      11. Sugandha Jindal (Apeejay School, Sheikh Sarai) CLAT Cleared
      12. Harshit Joshi (The Mother's International School) ALL INDIA RANK 20 NLU DWARKA, LAW ALL INDIA Rank 441 IP University, CLAT Cleared
      13. Gurmeel Kaur (S.S Mota Singh Sr. Sec School) ALL INDIA RANK 49 NLU DWARKA
      14. Sahil Arora (Bluebells International School) ALL INDIA RANK 70 NLU DWARKA
      15. Divyaa Wadhwa (Birla Vidya Niketan School) Symbiosis Pune & Noida LAW Cleared.
      16. Divyangini Lal (The Mother's International School) Symbiosis Pune & Noida LAW Cleared.
      17. Arushi Lohia (Amity International School, Saket) Symbiosis Pune & Noida LAW Cleared.
      18. Harshita Bagai (Springdales School, Dhaulakuan) LAW ALL INDIA Rank 38, IP University.
      19. Ria Kohli (Apeejay School, Sheikh Sarai) LAW ALL INDIA Rank 106, IP University.
      20. Siddhi Goel (St. Thomas School) LAW ALL INDIA Rank 209 IP University.
      21. Sugandha Jindal (Apeejay School, Sheikh Sarai) CLAT Cleared
      22. Harshit Joshi (The Mother's International School) ALL INDIA RANK 20 NLU DWARKA, LAW ALL INDIA Rank 441 IP University, CLAT Cleared
      23. Gurmeel Kaur (S.S Mota Singh Sr. Sec School) ALL INDIA RANK 49 NLU DWARKA
      24. Sahil Arora (Bluebells International School) ALL INDIA RANK 70 NLU DWARKA
      25. Divyaa Wadhwa (Birla Vidya Niketan School) Symbiosis Pune & Noida LAW Cleared.
      26. Divyangini Lal (The Mother's International School) Symbiosis Pune & Noida LAW Cleared.
      27. Arushi Lohia (Amity International School, Saket) Symbiosis Pune & Noida LAW Cleared.
      28. Harshita Bagai (Springdales School, Dhaulakuan) LAW ALL INDIA Rank 38, IP University.
      29. Ria Kohli (Apeejay School, Sheikh Sarai) LAW ALL INDIA Rank 106, IP University.
      30. Siddhi Goel (St. Thomas School) LAW ALL INDIA Rank 209 IP University.
      31. Anmol Makkar (Birla Vidya Niketan School) LAW ALL INDIA Rank 233, IP University, ALL INDIA RANK 62 Symbiosis Noida , Cleared CLAT
      32. Sakshi Mendiratta (Delhi Public School, Vasant Kunj) LAW ALL INDIA Rank 240, IP University.
      33. Ankit Pathak (K.V Andrews Ganj) LAW ALL INDIA Rank 300, IP University, Symbiosis Pune & Noida Cleared
      34. Vaishnavi Singh (The Mother's International School) Symbiosis Pune LAW Cleared.
      35. Aditya Sharma (Hansraj Model School) Symbiosis Noida LAW Cleared.
      36. Arushi Anand (Delhi Public School, V.K) Symbiosis Noida LAW Cleared.
      37. Geetika Chawla (Birla Vidya Niketan School) Symbiosis Noida LAW Cleared.

 

Entrance Preparation for CLAT Entrance Exam|AILET Entrance Exam|NLU-Delhi Entrance Exam|UG LAW Entrance Exam|LAW Entrance Exams in 2016|CLAT Exam in 2016|AILET Entrance Exam in 2016|CLAT entrance Exam in 2017|AILET Entrance Exam in 2017|NLU- Delhi 2017 Entrance Exam

Best LAW, CLAT, AILET, NLU- Delhi Entrance Exam Preparation

Any Query?

Ask Experts if any doubt

Find Nearest Centre

Ask Experts if any doubt